Sineklik
Neden Sineklik Kullanmalıyım?

Sinek ve haşerelerden korunmak için çeşitli yöntemler mevcuttur. Ortam ilaçlama, elektrikli sinek öldürücüler, krem veya spreyler gibi. Ancak her birinin çeşitli dezavantajları bulunmaktadır.

A) Ortam ilaçlama ile her ne kadar zararsız olduğu söylense de çevreye salınan kimyasal ilaç ve gazlar zaten yeterince tahrip olmuş ozon tabakası için ciddi zararlar içermektedir. Ambalaj üretimi ya da atıkları da toprağa karıştığı için daha da ciddi sorunlar doğurmaktadır.

B) Elektrikli öldürücüler ; tüm canlılar ekolojik sistem için büyük önem arz eder. Bir neslin tükenmesi besin zincirini kırar ve telafisi olmayan zararlara yol açar. Örneğin doğal polen taşıyıcıları olan arıların yok olması durumunda besin çeşitliliğinin azalacağı bilim insanları tarafından kanıtlanmıştır.

C) Sinek kovucu krem ya da spreyler kimyasal karışımlar içerdiğinden çeşitli deri hastalıklarına yol açabilir. Çeşitli üniversitelerde yapılan araştırmalar sonucunda 20 tümörün 18’inde paraben maddesine rastlanmıştır. Deodorantlar antiperspirantlar kremler ve vücut spreyleri gibi. Özellikle çocuklarımızdan uzak tutmalıyız.

D) Sineklik sistemlerinde ise kullanılan hammaddelerin tamamı geri dönüşüme uygundur. İstenmeyen canlıları yaşam alanınızdan uzak tutarken onlara da zarar vermez. Böylelikle ekolojik sistemi etkilemez. Krem sprey Iiaç gibi kimyasalları kullanmamız gerekmez. Ve sürekliliği düşünüldüğünde çok daha ekonomiktir. Çocuklarımıza daha yaşanılır bir dünya bırakmak için doğamızı koruyalım.

Ücretsiz Keşif